Avatud teadusringide päev AKG-s

Tehnoloogia
Toimumise aeg: 04.12.2021 - 04.12.2021
Vanus: 7-18
Hind: Tasuta
Kohtade arv: 100

Ürituse kirjeldus

1. Teadushuviring "Väikesed teadlased"

Ringi juhendajad on Külli ja Ene

Huviringis luuakse seoseid tegeliku elu nähtuste ning neid seletava teaduse vahel. 

Teadusringis tehakse põnevaid katseid. Uurime, mis leidub ema köögikapis ning vaatame, mida huvitavat saame nende asjadega teha. Teeme tutvust loodusnähtustega ja püüame neid tuppa tuua. Uurime, kes me sellised oleme ning teeme katseid, mida üksi kodus teha ei tohi.

2. Teadushuviring "Teaduse detektiivid"

Ringi juhendajad on Ele ja Silvi

Teadusringis õpivad lapsed enda ümber olevat maailma paremini tundma. Õpilased oskavad seletada maailmas toimuvaid nähtusi ja oskavad probleemidele teaduslikult läheneda. Julgevad püstitada hüpoteese ja seda kõike saadab suur avastamisrõõm. Teeme katseid, valmistame preparaate ja mudeldame.

3. KBF (Keemia-Bioloogia-Füüsika)

Ringi juhendajad Kadri ja Mariliis

Praktiline keemia, bioloogia, füüsika toetab riiklikku õppekava ning pakub võimaluse õpilastel luua seoseid tegeliku elu nähtuste ning neid seletava teaduse vahel, süvendades õpilaste arusaamist ja taju maailmast. Põhirõhk on laboratoorsetel töödel, õpilased saavad läbi viia teadusuuringuid. Ringi tegevus aitab kaasa parema loodusteadusliku kirjaoskuse kujunemisele.

4. Elektroonika

Ringi juhendaja Vane Valksaare

Huviringis saavad õpilased ise teha elektroonika töid, proovides ja katsetades.

5. Robootika

Robootika on seos elektroonikast ja mehaanikast, süvendades õpilastes arusaamist tänapäeva tehnika maailmast. Põhirõhk on laboratoorsetel töödel, õpilased koostavad ise roboti, programmeerivad ja katsetavad erinevaid andureid ja täitureid.

6. AKG Unicorn Squad

Juhendajad Alice, Külli ja Ene

Huvihariduse tehnoloogiaõpe ainult tüdrukutele. Läbi praktiliste ülesannete äratada ja kasvatada tüdrukute tehnikaalast huvi. Tehnika, robootika ja loodusteadused.


AKG VÕIMLAS 12-14

Tagasiside