Teadusringide perepäev Energia avastuskeskuses

Keemia ja füüsika Loodus
Toimumise aeg: 05.12.2020 - 05.12.2020
Vanus: 4-99
Hind: €3-20
Kohtade arv: 50

Asukoht

Energia avastuskeskus

Põhja puiestee 29, Tallinn

Ürituse kirjeldus

5. detsembril toimub Energia avastuskeskuses teadusringide perepäev. Terve päeva jooksul toimuvad keskuses erinevad väiksemad töötoad, kus tutvustatakse elemente kahest huviringist, mis avastuskeskuses toimuvad.

Astronautika akadeemia huviringist saab ülevaate planetaariumietendustel, kus planetaristi juhendamisel lennatakse kaugele kosmosesse ning õpitakse üles leidma tähtkujusid, vaadatakse lähedalt planeete ning kaugeid galaktikaid. Lisaks saab iga huviline meisterdada planisfääri, mille abil tähistaevas tähtkujusid üles leida.

Loodusteaduste huviringi tegemisi tutvustame erinevate keskkonnaalaste katsetega. Näiteks uurime, kuidas tekivad pilved ja milline on meid ümbritsevate kehade temperatuur. Lisaks saab külastajatele nutiseadmes lahendatavate ülesannetega keskust uurides selgeks, kuidas üks nähtamatu energiaosake, footon, on elu aluseks maal.

Jõulukuule kohaselt toimuvad teadusteatris ka jõuluteemalised katsetused.

Huviringe tutvustavad tegevused on tasuta, kuid keskusesse sissepääs on tasuline. Avatud teadusringide päeva raames on sissepääsupilet soodsam. 

Piletid: 5-6- aastane 3 € (tavapilet 5 €), õpilane, tudeng ja täiskasvanu 5 € (tavapilet 7 € ja 9 €), perepilet 20 € (tavahind 25 €)

Tagasiside