EDUKOHT

Programmeerimine
Toimumise aeg: 01.09.2020 - 31.08.2021
Vanus: 12-16
Hind: €12,50 / kord
Üks õppetund nädalas
Kohtade arv ringis: 12

Asukoht

Narva, Kohtla-Järve

Linda 2, Narva

Huviringi kirjeldus

EDUKOHT (http://edukoht.ee) on sotsiaalettevõte (asutajatel on iduettevõtluse taust), mille asutasid 4 Narva noort (3 gümnasisti, 1 üliõpilane). EDUKOHT algas, kui me analüüsisime piirkonnas olevaid programmeerimise õppimise võimalusi ja mõtlesime - kas tõesti peaaegu keegi teine ei õpeta Narvas ja Ida-Virumaal programmeerimist?


Selgus, et nõudlus on tohutu, kuid pakkumine on liiga väike. Töötasime selles valdkonnas üle poolteise aasta, saime kogemusi ja avasime oma organisatsiooni aasta tagasi.


Kuidas töötame

Õpetame programmeerimist õpilastele mitteformaalselt, meil on projektipõhine õpe ja püüame koolist erineda.

Programmeerime toimub kord nädalas, 2,5 tundi gruppides kuni 12 inimest. Alustades kõigepealt visuaalne keel Scratch - saame aru loogikast ja põhitõdedest, seejärel veebiarendus - HTML, CSS, JavaScript.


See on oluline, sest programmeerimisel on oluline teha vigu - seda, ning ka pehmeid oskusi, õpetame me oma õpilastele. See kehtib eriti tööstuslikult arenenud Ida-Virumaal.


Suurus

Meil on 138 õpilast: Narvas 93 ja Kohtla-Järvel 45. EDUKOHT meeskonnas on 15 noort.


Kellega töötame

Alustasime 0 € taskus, kuid meeskonna, partnerite ja sõpradega. Meid toetavad kohalikud organisatsioonid (TÜ Narva Kolledž, MTÜ VitaTiim, Startup Estonia, Narva Linn, Narva Ameerika keskus, OBJEKT multimeediumikeskus Narvas ja Slaavi põhikool Kohtla-Järvel). Meie peamine sissetulek tuleb programmeerimiskursuste tasudest.


Visioon

Visiooniks on anda igale soovivale lapsele võimalus tutvuda programmeerimisega


Mudel


Meie mudel: võtame tööle keskkooliõpilasi / programmeerimise aluseid tundvaid õpilasi (mitte spetsialiste - see ei oleks väikestel linnadel taskukohane), Anname neile osalise tööajaga töö programmeerimise õpetamise näol. Anname neile lisakoolitus, töökogemus ja/või praktika. Vanusevahe poiste ja mentorite vahel on väike - rohkem usaldust.


Veebikogukond EDUKOHT: noored õpetavad üksteist (otseülekandeid IT-teemadel) ja veedavad vaba aega mentorite juures.


Tulevik

Plaanime parandada oma kahte asukohta, parandada mentorite kvalifikatsiooni ja seejärel laiendada veelgi.


Praegu valmistame ette EDUKOHT laienemisprogrammi, kus me tahame koolitada välja IT liidreid, kes läbiks väikese praktika suurtes IT ettevõtetes, õpiks praktilisi asju EDUKOHT asutamisest ja pidamisest ning saaks võimaluse avada oma asukohta teistes linnades üle Eesti.

Tagasiside