Raadioside ja -elektroonika

Robootika Tehnoloogia Keemia ja füüsika
Toimumise aeg: 06.09.2022 - 30.05.2023
Vanus: 12-17
Hind: €30 / kuu
Kohtade arv ringis: 12

Asukoht

Tallinn - Nõmme

Vikerkaare 10, Tallinn, Eesti

Huviringi kirjeldus

Raadioside ja -elektroonika huviringis tutvume raadioside kasutamisega nii lähikosmoses kui ka meie igapäevases elus planeedil Maa. Raadioside huviringi eesmärk on tõsta laste huvi tehniliste erialade vastu juba varases koolieas. Raadioside huviringis õppimine annab õpilastele parema arusaamise info-ja kommunikatsioonitehnoloogiast, luues soodsa baasi füüsika, elektrotehnika ja loodusainete omandamiseks. Ühtlasi soodustab see loovuse ja innovaatilisuse arengut ning suurendab õpilaste meeskonnatöö oskusi. Nähtamatute raadiolainete maailm on salapärane ja pakub laialdast avastamisrõõmu. Nõmme huvikoolil on oma amatöörraadiojaam, mille abil loome raadiokontakte teiste raadioamatööridega kogu maailmas. Omame kosmoseside võimekust Maa orbiidil lähikosmoses tiirlevate satelliitide kaudu. Kosmoseside abil avaneb õpilasel võimalus tunnetada maavälist keskkonda. 

Õpime tundma elektrotehnika, raadioelektroonika ja raadiolainete levi põhitõdesid. Tutvume amatöörraadiojaamade antennidega ja raadioside aparatuuriga, raadioside kasutamist reguleerivate seadustega. Koolituse läbinutel on võimalus sooritada raadioamatööri kvalifikatsioonieksam B või D tasemel. Osaleme raadioside võistlustel. Nõmme huvikooli noored raadiosportlased on viimasel aastakümnel saavutanud Eesti ULL karikavõistlustel noorteklassis mitmeid auhinnalisi kohti. Meie kutsung on ES1N. 

Raadiospordist ja võistlustest loe lähemalt: https://erau.ee/et/ . 

Ringis osalevad õpilased vanuses 12 -17 a. Ringiga saab liituda internetis VEMI keskkonnas https://vemi.ee . Enne liitumist soovitame ühendust võtta ringi juhendajaga  enn.liivrand@nommehuvikool.ee . Kohtade broneerimine e-posti teel on avatud. 

Toimumise täpsem info: https://www.nommehuvikool.ee 

Ring toimub Nõmmel Pääskülas Vikerkaare 10 III korrus ruum 318. Alustame õppetegevust septembris. Ootame uusi huvilisi.

Kohale toovad bussid 18 või 14 Vikerkaare peatus, lähedal on Pääsküla raudteejaam.  Asume uues majas Tallinna Nõmme Huvikool, mis asub Pääsküla kooli kõrval. Sissepääs Nõmme ujula poolt küljest.


Tagasiside