Robootika huvialaring

Robootika Programmeerimine
Toimumise aeg: 17.09.2018 - 27.05.2019
Vanus: 7-11
Hind: €40 / kuu
Kohtade arv ringis: 15

Huviringi kirjeldus

Robootikaring toimub igal esmaspäeval Manta Maja I korruse õppeklassis.

  • Huvialaring toimub kell 16.30-18.00 

Huvialaringi on oodatud kõik algklassi õpilased, kes tunnevad huvi robootika ja masinaehituse vastu.  Ringitegevuse eesmärgiks on viia osalejad kurssi mehhatroonika alustega (masinate ehitus ja juhtimine) ning anda lastele piisav oskus haridusrobotite kasutamiseks tavakoolis. Eelneva saavutamiseks tutvustatakse robootika huvialaringis erinevate haridusrobotite ehitust ja kasutamist (programmeerimist).

Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus.

Ringis kasutatakse erinevaid hariduslikke roboteid: Ozobot, mBot, CodeBug, Little Robot Friends, Moss, Cubroid, Sphero. Nende abil saab valmis ehitada liikuvaid roboteid, juhtida neid tahvli/telefoniga või programmeerida paberile joonistatud joonte ning visuaalse programmeerimiskeele abil.

Lisaks on võimalik õppida Arduino platvormil C programmeerimiskeelt ja Raspberry Pi abil Pythoni programmeerimiskeelt. Kasutada saab erinevaid riistvaravahendeid (näiteks led lambid, andurid, mootorid jne) ning selle käigus omandada teadmisi robotite ehitamisest.
Kõik tundides toimunud tegevused on üleval ka robootika- ja programmeerimisringi kodulehel: https://robootika.digipurk.ee

 

Vaata robootika huvialaringi tutvustavat videot:

 

Ringi maksumus on 40 € kuus (perioodil september kuni detsember). Õpilastel võiksid huvialaringis olla kaasas isiklik arvuti või tahvelarvuti.

Ringitegevust juhendab Ringa Rooteman, kes on tehnilise haridusega valdkonna spetsialist omades pikaaegset kogemust programmeerimises.

 
Huvialaringi toimumisajad käesoleval õppeaastal
SeptemberOktooberNovemberDetsemberJaanuarVeebruarMärtsAprillMai
10. sept1. okt5. nov3. dets7. jaan4. veeb4. märts1. aprill6. mai
17. sept8. okt12. nov10. dets14. jaan11. veeb11. märts8. aprill13. mai
24. sept15. okt19. nov17. dets21. jaan18. veeb18. märts15. aprill20. mai
 22. okt26. nov 28. jaan25. veeb25. märts22. aprill27. mai
 29. okt     29. aprill 
 

Kohtade arv ringis on piiratud!

Tagasiside