21. Kooli Roboring

Toimumise aeg: 19.09.2018 - 31.05.2019
Vanus: 10-15
Hind: €22 / kuu
Kohtade arv ringis: 52

Asukoht

Tallinna 21. Kool

Raua 6, Tallinn, Eesti

Huviringi kirjeldus

Robootika huviringi eesmärk on läbi mängu lasta noortel avastada tehnikamaailma põnevaid nurgataguseid ning äratada huvi tehnoloogia vastu. Õpime koos mehaanika ja programmeerimise põhitõdesid. LEGO EV3 ja WeDo 2.0 roboteid meisterdades arendame käelisi oskusi ja loovust, õpime koos tegutsema, tuletama, analüüsima ning planeerima.

Robootika esmaspäevane rühm on LEGO WeDo 2.0 baasil. Huviringis õpime mehhaanikat, programmeerimist ja tutvume ka populaarteaduslike LTT teemadega. Igal aastal võtame osa ka Robotexist ja Jr FLL näitusest [juhendaja Liia Tammes].

Robootika kolmapäevane grupp on võistluspõhise õppega ehk kõigil lastel peab olema soov ja tahtmine töötada (ka iseseisvalt ja väljaspool ringi) ning käia kõigil kolmel suurel Eestis toimuval võistlusel [juhendaja Mai Pitsner].

Robootika reedene grupp on projektipõhise õppega ehk võistlused ei ole kohustuslikud, kuid eesmärk on ringis luua või katsetada erinevaid roboteid, mida dokumenteeritakse ning hiljem suuremale ringile ka jagatakse (näiteks sotsiaalmeedia vahendusel) [juhendaja Mai Pitsner].

Huviring on avatud peamiselt Tallinna 21. Kooli õpilastele, vabade kohta puhul võimalik läbi rääkida.

Tagasiside